Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

To jest prawdziwa Arka Noego. Bezpieczny dom znalazły tu m.in.: antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy padlinożerne kondory wielkie, których w naturze już nie można spotkać. W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża (ul. Karwieńska 3) żyją zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Oprócz już wymienionych, można tu oglądać m.in.: pantery śnieżne, wilki grzywiaste, pingwiny tońce oraz inne ssaki i ptaki, a także gady, płazy, ryby i bezkręgowce.

Ogród został założony w 1954 r. na parkowo-leśnym terenie Doliny Leśnego Młyna, niedaleko od centrum Oliwy. Obecnie zajmuje powierzchnię ok. 120 ha. Na jego obszarze funkcjonuje także atrakcyjne dla dzieci Małe Zoo, jedyne miejsce w ogrodzie, gdzie można karmić i głaskać zwierzęta. Żyją tu osobniki odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników zoo. Jest wśród nich ulubienica dzieci lama Dzidek, owce, świnki wietnamskie, króliki, świnki morskie, kózki karłowate.Przy okazji wizyty w ogrodzie chętni mogą odwiedzić Park linowy „Małpi Jar”, w którym urządzone są 3 trasy przewidziane dla małych i dużych gości zoo.Ci, którzy nie mają siły na przechadzkę po ogrodowych alejkach, mogą skorzystać z możliwości konnej przejażdżki po zoo albo wycieczki kursującą po ogrodzie kolejką retro.

Zgłodniali mogą posilić się w działających na terenie zoo punktach gastronomicznych lub w letniej restauracji „Łabędź”.

Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża.
Ceny biletów / cennik wejść do Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-15 zł
    Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża cena biletu ulgowego: 5-15 zł
  • 10-25 zł
    Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża cena biletu normalnego: 10-25 zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij