AmberSky - koło widokowe

Jedna z wielu atrakcji na gdańskiej Wyspie Spichrzów - przy czym zdarzało się już, że np. z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego koło widokowe tymczasowo zmieniało swoją lokalizację. AmberSky niewątpliwie zapewnia fantastyczne widoki na pełne pięknych zabytków Stare Miasto w Gdańska.

Szkopuł w tym, że niespełna 2 lata po rozpoczęciu działalności w sąsiedztwie koła widokowego rozpoczęła się budowa nowych, wielopiętrowych budynków - co w odczuwalnym stopniu ogranicza widoczność panoramy miasta w trakcie przejażdżki. W każdym razie operator AmberSky (firma SkyWheels) zapewnia, że z góry bardzo dobrze widać praktycznie całą Drogę Królewską.

Koło widokowe w Gdańsku ma ok. 50 metrów wysokości i posiada 36 nowoczesnych, klimatyzowanych gondol - każda dla maksymalnie 8 osób. Jest również możliwość wynajęcia luksusowej gondoli VIP z przeszkloną podłogą. Pełen obrót trwa około kwadransa, ponadto po zachodzia słońca cały obiekt jest podświetlany - na różne kolory, w zależności od okazji. Do tego na placu wokół AmberSky (ok. 500 m²) urządzana jest specjalna Strefa Relaksu, służąca przede wszystkim jako taras wypoczynkowy i miejsce na kameralne pokazy i imprezy rozrywkowo-kulturalne.

Dodaj opinię

Ceny biletów na koło widokowe AmberSky w Gdańsku - stan na czerwiec 2018:

  • 18 zł bilet ulgowy
  • 28 zł bilet normalny
  • 250 zł wynajem gondoli VIP
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Mobilny punkt widokowy, choć dostępny przede wszystkim na Wyspie Spichrzów. Koło widokowe to stosunkowo nowa (2016 r.) atrakcja Gdańska, jednak panoramy na Drogę Królewską i Stare Miasto z wysokości 50 metrów niewątpliwie są silnym magnesem. AmberSku składa się z 36 nowoczesnych gondol (+ wariant VIP na życzenie), pełen obrót trwa dokładnie 15 minut.

AmberSky - koło widokowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do AmberSky - koło widokowe, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem AmberSky - koło widokowe.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do AmberSky - koło widokowe. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 18 zł
    AmberSky - koło widokowe cena biletu ulgowego: 18 zł
  • 28 zł
    AmberSky - koło widokowe cena biletu normalnego: 28 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: AmberSky - koło widokowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij