Basen solankowy ZB

Pływanie to nie tylko przyjemny relaks, ale też szereg konkretnych korzyści dla zdrowia. Na basenie solankowym w sopockim Zakładzie Balneologicznym tych drugich będzie zdecydowanie więcej niż na sportowej pływalni. Naturalnie wszystko ze względu na dobroczynne właściwości tutejszego źródła św. Wojciecha.

Otóż naturalne wody sodowo-jodowo-bromkowe o wysokiej temperaturze m.in. wspomagają przekazywanie substancji odżywczych do tkanek stawowych, rozluźniają i wzmacniają mięśni, łagodzą bóle związane ze zwyrodnieniami układu ruchu czy poprawiają kondycję górnych dróg oddechowych. Pozostaje wyraźnie zaznaczyć, że opisywany basen solankowy służy przede wszystkim rehabilitacji, nie relaksowi. Dlatego nie należy nastawiać się na typową w wodzie, a program specjalistycznych, prowadzonych przez kadrę fizjoterapeutów ćwiczeń.

Oczywiście oferta odpłatnych zabiegów Zakładu Balneologicznego w Sopocie jest znacznie bardziej rozbudowana. Obejmuje m.in. masaże, saunę na podczerwień, procedury fizykoterapii, ćwiczenia kinezyterapeutyczne, krioterapię w specjalnej komorze, okłady parafinowe i borowinowe oraz kilka innych typów kąpieli leczniczych.

Dodaj opinię

Koszt jednej sesji zabiegowej w basenie solankowym Zakładu Balneologicznego (30 minut ćwiczeń prowadzonych przez wykwalifikowanych fizjoterapuetów) wynosi 25 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kameralny obiekt - nie tyle sportowo-rekreacyjny, co bardziej rehabilitacyjny. Basen solankowy Zakładu Balneologicznego w Sopocie służy przede wszystkim fizjoterapeutycznym zabiegom (skierowanie nie jest niezbędne) i swego rodzaju aqua-aerobikowi, które za sprawą właściwości wody sodowo-jodowo-bromkowej wiele zyskują na prozdrowotnej efektywności.

Basen solankowy ZB adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Basen solankowy ZB, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Basen solankowy ZB.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Basen solankowy ZB. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 25 zł
    Basen solankowy ZB cena biletu normalnego: 25 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Basen solankowy ZB opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij