Dom Uphagena

Muzeum Wnętrz Mieszczańskich - nazwa nieco mniej rozpowszechniona, za to idealnie oddaje charakter ekspozycji. Wizyta w gdańskim Domu Uphagena pozwoli bardzo dokładnie przyjrzeć się, jak żyli co bardziej bogaci i wpływowi ludzie w XVIII wieku. Napisanie, że niektórzy żyli bardziej wystawnie od królów Rzeczpospolitej Obojga Narodów, wcale nie musiałoby być jakąś rażącą przesadą.

Cały Gdańsk słynie z pięknych, kunsztownie udekorowanych kamienic mieszczańskich. Od strony fasady Dom Uphagena wcale nie wyróżnia się jakoś szczególnie, ale już wnętrza zachwycają mniejszymi i większymi dziełami sztuki. Zarówno rozumianymi klasycznie - obrazami, figurkami itp. - jak też najwyższej jakości rzemiosłem artystycznym. W wyposażeniu Muzeum Wnętrz Mieszczańskich warto zwrócić szczególną uwagę na ozdobione malowidłami boazerie i sztukaterię. Zwłaszcza salon prezentuje się niezwykle efektownie.

Swoją nazwę Dom Uphagena zawdzięcza jednemu z właścicieli, który uczynił budynek jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w całym Gdańsku. Kupiec Johann Uphagen nabył rzeczoną kamienicę w 1775 roku, przez blisko 3 dekady ją modernizując i dostosowując do swoich potrzeb. Dom przez cały XIX wiek pozostawał własnością jego rodziny, a pierwsze muzeum otworzono w nim już w 1911 r.

Dom Uphagena stanowi jeden z oddziałów Muzeum Gdańska, koncentrującego się na historii miasta. Poza ekspozycją stałą, placówka organizuje rozmaite wystawy czasowe.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Domu Uphangena w Gdańsku - stan na maj 2018:

 • 5 zł bilet ulgowy
 • 10 zł bilet normalny
 • 20 zł bilet rodzinny (maks. 8 osób, z czego 2 dorosłych)

Dla grup 10-osobowych i większych:

 • 4 zł bilet ulgowy
 • 9 zł bilet normalny

Karnety 8 Muzeów Gdańska:

 • 30 zł ulgowy
 • 50 zł normalny

W poniedziałki dzień wolnego wstępu

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, jeden z licznych oddziałów historycznego Muzeum Gdańska. Dom Uphangena zapewnia turystom oryginalną wycieczkę w czasie, do II poł. XVIII wieku. Cały budynek został zrekonstruowany zgodnie z duchem epoki, a zwłaszcza wystrój i wyposażenie. Od przedmiotów codziennego użytku po najpiękniejsze dzieła sztuki i rzemiosło artystyczne.

Dom Uphagena adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dom Uphagena, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dom Uphagena.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Dom Uphagena. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 5 zł
  Dom Uphagena cena biletu ulgowego: 5 zł
 • 10 zł
  Dom Uphagena cena biletu normalnego: 10 zł
 • 20 zł
  Dom Uphagena cena biletu rodzinnego: 20 zł
 • Grupowy 4-9 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dom Uphagena opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij