Festiwal Kultur Świata

To, co zaskakuje, zadziwia, powoduje, że czujemy się wytrąceni z utartych torów myślenia, to, co w obcych nam kulturach wydaje się niezwykłe, inne, ale i w jakiś dziwny sposób bliskie, jest jego przedmiotem.

Festiwal Kultur Świata Okno na Świat (wrzesień) stanowi spotkanie z wielogłosem kultur i języków, jakimi przemawiają one do swych uczestników. Jest świętem podczas, którego można odnaleźć powiązania między makatką a tańcem brzucha, kabaretowym country-punkiem a baśniowymi połączeniami jazzu i muzyki elektronicznej. Jego bohaterką jest przede wszystkim muzyka jako najbardziej uniwersalny język zrozumiały dla ucha i serc wszystkich ludzi na całej ziemi.

W czasie jego trwania odbywają się także pokazy sztuk wizualnych, spotkania z artystami z całego świata, warsztaty śpiewu, tańca, gry na przedziwnych, nieraz bardzo archaicznych instrumentach, oryginalnego rękodzieła, plener plastyczny. Festiwal odbywa się na Targu Węglowym - scena plenerowa oraz w Centrum Św. Jana na ulicy Świętojańskiej 50.

Swoistą kontynuację wrześniowego festiwalu stanowi debata „Spotkania ze światem” (październik) urządzana w Nadbałtyckim Centrum Kultury (ul. Korzenna 33/35). Zapraszani są na nią antropolodzy, podróżnicy, reporterzy, politolodzy, misjonarze, którzy opowiadają o swoich przeżyciach i przemyśleniach, do jakich skłoniły ich podróże i spotkania z innymi tradycjami kulturowymi.

Dodaj opinię
Festiwal Kultur Świata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Kultur Świata , zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Kultur Świata .
Ceny biletów / cennik wejść do Festiwal Kultur Świata . Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20 zł
    Festiwal Kultur Świata cena biletu normalnego: 20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Kultur Świata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij