Festiwal Szekspirowski

Wielkie dzieła pozostają wielkimi niezależnie od czasu, w którym poddawane są krytyce. Bez wątpienia należą do takich sztuki napisane przez żyjącego na przełomie XVI i XVII w. angielskiego dramatopisarza, poetę i aktora Williama Szekspira. W Gdańsku przypomina o nich Festiwal Szekspirowski (zwykle organizowany na przełomie lipca i sierpnia), podczas którego krajowe i zagraniczne teatry wystawiają sztuki oparte na dorobku wybitnego literata.

Spektakle odbywają się nie tylko w Gdańsku, m.in. w Teatrze Wybrzeże, Operze Bałtyckiej, kościele św. Jana, hali Stoczni Gdańskiej, ale i w Sopocie na Scenie Kameralnej, w gdyńskim Teatrze Muzycznym oraz w okolicznych plenerach. Atrakcyjność festiwalu podnoszą spotkania z zaproszonymi twórcami, aktorami, reżyserami, dramaturgami.

Festiwalowi towarzyszy Letnia Akademia Szekspirowska czyli bogaty program edukacyjny skierowany głównie do młodzieży. Jego zasadniczym celem jest wyrobienie w młodych ludziach apetytu na dobry teatr. Poprzez warsztaty teatralne, różnorodne działania artystyczne, seminaria i wystawy uczą się oni szukać w teatrze tego, co w nim odkrywcze, ambitne, oryginalne, porządnie zrobione, uczą się rzeczowej krytyki działań kulturalnych, odbioru, rozumienia i cenienia kultury wysokiej.

Co ważne wszystkie spektakle zagraniczne oraz warsztaty teatralne są tłumaczone na język polski.

22. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku odbędzie się w dniach 27.07 - 05.08.2018 r.

Dodaj opinię
Festiwal Szekspirowski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Szekspirowski, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Szekspirowski.
Ceny biletów / cennik wejść do Festiwal Szekspirowski. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 15 zł
    Festiwal Szekspirowski cena biletu normalnego: 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Szekspirowski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij