Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Sprawia, że spacerując ulicami Gdańska, można poczuć jednym z bohaterów niezwykłych opowieści utrzymanych w konwencji fantastycznego snu, w którym gra kolorów i żywiołów, ruch i pantomima bawią do łez, skłaniają do głębokiej zadumy, prawdziwie wzruszają.

Na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (lipiec) przyjeżdżają teatry uliczne z całego świata, m.in. z Belgii, Czarnogóry, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Serbii, Włoch.

Wystąpiły na nim takie znakomitości jak hiszpański teatr Xarxa ze spektaklem „Veles e vents”, którego premiera odbyła się na otwarcie tunelu pod kanałem La Manche czy norweski teatr Stella Polaris, który zagrał niegdyś na otwarciu zimowej olimpiady w Lillehammer.

Zwyczajowo wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna „Foto Feta”, na której obejrzeć można zdjęcia zrobione podczas zeszłorocznej Fety.

Dodaj opinię
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij