Galeria Starych Zabawek

Wycieczka do dawno minionych czasów dzieciństwa. Przy czym dla starszych wizyta w Galerii Starych Zabawek w Gdańsku będzie wyprawą sentymentalną, a dla współczesnej młodzieży - jedyną w swoim rodzaju podróżą w czasie, kiedy to nikomu nawet nie śniło się o internecie czy smartfonach.

Jak sama nazwa wskazuje, Galeria Starych Zabawek prezentuje najróżniejsze rzeczy, jakimi dawniej bawiły się dzieci. Warto zwrócić uwagę, że całość kolekcji tworzą zabawki polskiej produkcji, powstałe w latach 1920-1989. Od miniaturowych wersji ówczesnych samochodów i innych pojazdów, przez odtwarzające typowy wystrój wnętrz domki dla lalek, aż po gry planszowe (wyjątkowo cenny egzemplarz “Halmy”) zręcznościowe czy quizy, maskotki, auta na pedały, drewniane klocki, filmowe klisze z bajkami i wiele, wiele innych. Gospodarze wystawy zapewniają również o bogatym zestawie atrakcji dodatkowych, jakie czekają przede wszystkim na najmłodszych odwiedzających.

Gdańska Galeria Zabawek czeka na małych i dużych gości przez 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Galerii Starych Zabawek w Gdańsku:

 • 6 zł bilet ulgowy
 • 8 zł bilet normalny
 • 5 zł/os. bilet grupowy - minimum 10 osób, niezbędna Karta Turysty
 • 8 zł/os. bilet grupowy (min. 10 os.) na zwiedzanie z przewodnikiem - konieczna wcześniejsza rezerwacja
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kameralna wystawa, która może przypaść do gustu zarówno miłośnikom staroci, jak też dzieciom otwartym na oryginalne wrażenia. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku prezentuje bogaty zbiór lalek, maskotek, autek, klocków, gier planszowych i wielu, wielu innych rzeczy stworzonych z myślą o dzieciach i ich rozwoju. Cała kolekcja to polskie zabawki z lat 1920-89.

Galeria Starych Zabawek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria Starych Zabawek, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria Starych Zabawek.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Galeria Starych Zabawek. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 6 zł
  Galeria Starych Zabawek cena biletu ulgowego: 6 zł
 • 8 zł
  Galeria Starych Zabawek cena biletu normalnego: 8 zł
 • Grupowy 5-8 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria Starych Zabawek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij