Grodzisko archeologiczne

Pozostałości po wczesnośredniowiecznej osadzie Pomorzan: początkowo regularnie badane stanowisko archeologiczne, z czasem przekształcone w muzealny, aczkolwiek żywy skansen. Sopockie Grodzisko w wyjątkowy sposób łączy tradycyjne oglądanie wystaw i eksponatów - mniej lub bardziej interesujących - ze specyficznym parkiem historycznych rozrywek.

Placówka podzielona jest na dwie części: pawilon wystawienniczo-edukacyjny oraz pieczołowicie zrekonstruowany gród obronny. Pierwsza z nich koncentruje się na prezentowaniu wiekowych, wartościowych reliktów i szeroko pojmowanej działalności kulturalnej. Ot, klasyczne muzeum - choć szeroko wykorzystujące multimedia i nowoczesne środki przekazu. Natomiast we “właściwym” grodzisku zaczyna się zabawa w podróże w czasie.

W warsztatach rzemieślniczych praca wre, wojowie ćwiczą się w rzemiośle wojennym, a kapłani odprawiają tajemnicze rytuały ku czci pogańskich bogów. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że turyści mogą wziąć w tym aktywny udział. Grupy zorganizowane mogą liczyć na bogatszy program atrakcji, m.in. gry terenowe, rekonstrukcje historyczne, tańce i koncerty muzyki dawnej… Jednak również turyści indywidualni mają szansę na skorzystanie z takich propozycji. Na terenie sopockiego grodziska regularnie organizowane są rozmaite wydarzenia specjalne - istnieje również możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej w mediewistycznych klimatach.

Grodzisko w Sopocie jest jednym z oddziałów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Dodaj opinię

Cennik Grodziska w Sopocie:

 • normalny bilet wstępu: 8 zł
 • ulgowy bilet wstępu: 6 zł
 • 4 lekcje muzealne, 5 wariantów zwiedzania: 6-17 zł/os.
 • programy specjalne na imprezy urodzinowe i okolicznościowe: od 400 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Średniowieczny skansen połączony z bardziej tradycyjnym, choć nowoczesnym w formie muzeum historycznym. Obok wystaw reliktów przeszłości i multimedialnych ekspozycji działa tutaj mała osada, zapewniająca zwiedzającym unikalną podróż w czasie. Sopockie grodzisko archeologiczne pozwala dosłownie na własnej skórze poczuć, jak wyglądało codzienne życie (i zabawy) naszych przodków.

Grodzisko archeologiczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Grodzisko archeologiczne, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Grodzisko archeologiczne.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Grodzisko archeologiczne. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 6 zł
  Grodzisko archeologiczne cena biletu ulgowego: od 6 zł
 • od 8 zł
  Grodzisko archeologiczne cena biletu normalnego: od 8 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Grodzisko archeologiczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij