Kalwaria Wejherowska

Budowę Kalwarii Wejherowskiej rozpoczęto w 1649 roku za sprawą Jakuba Wejhera, na skraju jego prywatnego miasta.

W centrum założenia, znajduje się park przy pałacu Przebendowskich. Na wschód wznosi się Góra Oliwna, a na południowy - zachód, biblijny Syjon. Na wschód od parku na wzgórzu morenowym wzniesienie Golgoty z 26 kaplicami.

Najciekawsza jest kaplica Grobu Świętego, wykonana jako wierna kopia przez krakowskich kamieniarzy i potem w częściach przywieziona na Kaszuby. Aby przejść przez cała 4,5 km kalwarię, potrzeba ok. 2,5 godz. W pałacu Przebendowskich znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej.

Dodaj opinię

Zespół kapliczek i kaplic, poświęconych różnym ważnym dla chrześcijan postaciom i wydarzeniom, rozsianych niemal po całym Wejherowie. Ich umiejscowienie i charakter ma jak najwierniej przypominać Jerozolimę. Budowę kalwarii zainicjował w 1649 r. Jakub Wejher, pan miejscowych włości. Trasa zwiedzania to ok. 4,5 km i 26 obiektów do zwiedzenia, w czasie ok. 2,5 h.

Kalwaria Wejherowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kalwaria Wejherowska, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kalwaria Wejherowska.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kalwaria Wejherowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij