Kaszubski Park Miniatur

Niezła rozrywka, a przy okazji wcale mało walorów edukacyjnych - zarówno dla dzieciaków, jak i dla dorosłych. Kaszubski Park Miniatur w malowniczej wsi Strysza Buda dysponuje kilkudziesięcioma modelami słynnych budowli z Polski i świata. A także szereg atrakcji dodatkowych, dzięki którym cała rodzina miło spędzi czas na wycieczce.

Naturalnie najważniejsze są zabytki, wszystkie w skali 1:25. Kaszubski Park Miniatur dysponuje ponad siedemdziesięcioma pieczołowicie wykonanymi makietami, pełnymi cieszących oko drobnych detali. Dzięki takim szczegółom można poczuć się jak w podróży dookoła świata. Są tu bowiem budowle ważne dla regionu i Kaszubów - np. zamek w Bytowie, kościół z Sianowa czy latarnie morskie polskiego wybrzeża - jak też obiekty w rodzaju krakowskiej Bazyliki Mariackiej, paryskiej wieży Eiffla, nowojorskiej Statuy Wolności, brazylijskiego Chrystusa z Rio czy egipskiego Sfinksa. Według ambitnych planów każdego miesiąca w Kaszubskim Parku Miniatur ma pojawiać się nowa konstrukcja bądź inna atrakcja.

I tak na gości czekają tutaj jeszcze Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu oraz Bajkowa Kraina. Innymi słowy - Kaszubski Park Miniatur dysponuje własnym wesołym miasteczkiem. Z “potworną” wystawą interaktywną, krzywymi lustrami oraz kolekcją plenerowych rzeźb, nawiązujących do kultowych baśni i filmów animowanych. Ponadto działa tutaj kameralne mini zoo - sympatyczny zwierzyniec tworzą głównie owieczki, osiołki, kózki, kucyki oraz krówka szkocka.

Warto dodać, że obok Kaszubskiego Parku Miniatur funkcjonują jeszcze dwa inne parki rozrywki: Kaszubski Park Gigantów oraz Kaszubski Gracik. W związku z tym istnieje możliwość zakupienia wejściówek łączonych oraz przejażdżki barwną, wręcz bajkową kolejką.

Dodaj opinię

Ceny biletów do Kaszubskiego Parku Miniatur:

 • ulgowy 10 zł
 • normalny 15 zł
 • grupowy (powyżej 12 osób) 10 zł/os. (w pakiecie przewodnik)

Wejściówki łączone Park Miniatur + Park Gigantów:

 • ulgowy 15 zł
 • normalny 25 zł
 • grupowy 20 zł/os. (w pakiecie przejazd kolejką i przewodnik)

Bilety łączone Park Miniatur + Park Gigantów + Gracik:

 • ulgowy 20 zł
 • normalny 30 zł
 • grupowy 25 zł (w pakiecie przejazd kolejką i przewodnik)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Prawie jak podróż dookoła świata - wprawdzie wieża Eiffla w Stryszej Budzie (skala 1:25) to nie do końca to samo, co rzeczywista wizytówka Paryża, ale wrażenia i tak będą pozytywne. Kaszubski Park Miniatur posiada ponad 70 modeli budowli z całego świata i systematycznie powiększa zbiory. Są jeszcze atrakcje dodatkowe, jak Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu czy mini zoo.

Kaszubski Park Miniatur adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaszubski Park Miniatur, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaszubski Park Miniatur.
Ceny biletów / cennik wejść do Kaszubski Park Miniatur. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 10-20 zł
  Kaszubski Park Miniatur cena biletu ulgowego: 10-20 zł
 • 15-30 zł
  Kaszubski Park Miniatur cena biletu normalnego: 15-30 zł
 • Grupowy 10-25 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaszubski Park Miniatur opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij