Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar

Jakoś tak jest, że listopad i jazz wyjątkowo do siebie pasują. Melancholia i swoista krawędziowość, listopada stojącego okrakiem między kolorową jesienią a bladą zimą, jazzu wyrosłego na granicy muzyki europejskiej i afrykańskich rytmów są dla nich bardzo charakterystyczne. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar, w którym udział biorą znakomici przedstawiciele awangardy i korzeni jazzu, organizowany jest więc w listopadzie. Jest najstarszą tego typu imprezą na Wybrzeżu a zarazem jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce.

Tradycyjnie odbywa się w gdańskim Klubie ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197) od dawna współpracującym z muzykami jazzowymi i wykonawcami muzyki współczesnej.

Impreza dzieli się na 2 części: Avant Days oraz All That Jazz. Podczas pierwszej prezentowana jest muzyka free i improwizowana oraz współczesna kameralistyka, druga poświęcona jest bardziej tradycyjnej muzyce jazzowej, a jej bohaterami są wirtuozi instrumentów wypowiadający się we własnym, rozpoznawalnym języku.

Na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in.: Steve Bernstein, Bil Evans, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko. Festiwal stał się inspiracją do powstania kilku poważnych wydawnictw płytowych.

Dodaj opinię
Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar.
Ceny biletów / cennik wejść do Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 30-70 zł
    Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar cena biletu normalnego: 30-70 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij