Miejski Teatr Miniatura

Bodaj jedyny teatr stricte lalkowy w całym Trójmieście, o rozbudowanym repertuarze artystycznym. Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku realizuje zarówno spektakle dla najmłodszych dzieci, jak też przedstawienia kierowane do starszego, bardziej dojrzałego widza.

Gdański Teatr Miniatura ma stałą siedzibę w klasycystycznym budynku. Do dyspozycji twórców i widzów są tutaj 3 różnej wielkości sceny - Duża, Kameralna oraz Sala Prób. Warto dodać, instytucja prowadzi szereg innych działań o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Od rozmaitych warsztatów dla dzieci i młodzieży, przez spektakle plenerowe, spotkania z twórcami czy różnorakie imprezy (festiwale, przeglądy artystyczne, a nawet kiermasze książek), aż po inicjatywy w rodzaju teatralnego serialu detektywistycznego.

Miejski Teatr Miniatura powstał w latach ‘50 XX wieku. Najważniejsze postacie w pierwszych latach działalności to scenograf Ali Bunsch, reżyserka i kierowniczka literacka Natalia Gołębska oraz dyrektor artystyczny, zajmujący się również reżyserią Michał Zarzecki. Początkowo koncentrowano się na repertuarze patriotycznym - socjalistyczne władze kładły silny nacisk na polonizację wieloetnicznego Pomorza. Ważną inspiracją dla notabene marionetkowej instytucji były przedstawienia Wileńskiego Teatru Lalek - rodzinnego przedsięwzięcia Olgi, Ewy i Ireny Totwen, które wykształciły wielu cenionych lalkarzy - występującego na wybrzeżu od 1947 r.

Dodaj opinię

Orientacyjne ceny biletów na spektakle Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku:

 - Duża Scena

 • bilety normalne 20-30 zł
 • bilety ulgowe 17- 20 zł
 • bilety grupowe 14-20 zł/os.

 - Scena Kameralna

 • bilety normalne 20 zł
 • bilety ulgowe 18 zł
 • ImproLala i bilety grupowe 16 zł

- Sala Prób

 • bilety normalne 25-30 zł
 • bilety ulgowe 30 zł
 • bilety grupowe 20 zł

Dla posiadaczy legitymacji Lidera Edukacji Kulturalnej bilety po 5 zł

Urodziny w teatrze dla dzieci od 123 zł

Zwiedzanie teatru od kulis (dla 3-30 osób) 120 zł od grupy

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Teatr lalek - bodaj jedyny w Trójmieście - z tradycjami sięgającymi połowy XX w. Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku specjalizuje się w przedstawieniach dla dzieci, ale nie stroni od przedstawień dla starszych widzów. W stałej siedzibie instytucji funkcjonują 3 sceny, poza tym teatr organizuje występy plenerowe, warsztaty artystyczne czy spotkania z twórcami.

Miejski Teatr Miniatura adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Miejski Teatr Miniatura, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Miejski Teatr Miniatura.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Miejski Teatr Miniatura. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 16-22 zł
  Miejski Teatr Miniatura cena biletu ulgowego: 16-22 zł
 • 16-30 zł
  Miejski Teatr Miniatura cena biletu normalnego: 16-30 zł
 • Grupowy 14-20 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Miejski Teatr Miniatura opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij