Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Oddział zamiejscowy Muzeum Narodowego w Gdańsku, koncentrujący się na najważniejszych symbolach polskości. Naturalnie w będomińskim Muzeum Hymnu Narodowego najwięcej uwagi poświęca się “Mazurkowi Dąbrowskiego” i autorowi tekstu tej najistotniejszej pieśni patriotycznej, Józefowi Wybickiemu. Placówka mieści się w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim, należącym zresztą niegdyś do familii pisarza.

Podstawowym celem Muzeum Hymnu Narodowego z Będomina - i skupionych wokół niego stowarzyszeń - jest krzewienie postaw patriotycznych i pozytywne budowanie polskiej tożsamości narodowej. Zgromadzone zbiory, w tym obiekty pozyskane z innych muzeów, prezentowane są na 3 wystawach stałych (oczywiście są też ekspozycje czasowe):

 • Józef Wybicki i jego czasy
 • Losy Mazurka Dąbrowskiego
 • Polskie Symbole Narodowe

Wśród eksponatów Muzeum Hymnu Narodowego znajdują się m.in. najstarsze dostępne nagrania “Mazurka Dąbrowskiego” i innych pieśni patriotycznych, XIX-wieczne pozytywki, śpiewniki, zapisy nutowe, kolekcja kart pocztowych z polskim godłem, mundur żołnierza Legionów Polskich we Włoszech, broń z przełomu XVIII i XIX stulecia… i wiele, wiele innych. Warto zwrócić też uwagę na oryginalne elementy wyposażenia i wystroju dworu oraz 5-metrowy pomnik Orła Białego, zbudowany z kilkuset ostrzy kos.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - stan na maj 2018:

 • bilet normalny 7 zł
 • bilet ulgowy 3 zł ; dla dzieci i młodzieży w wieku 7-26 lat po 1 zł
 • bilet rodzinny 15 zł

W soboty dzień bezpłatnego wejścia.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Obowiązkowa wycieczka dla wszystkich, którzy uważają się za patriotów. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - jedna z filii gdańskiego Muzeum Narodowego - prezentuje historię “Mazurka Dąbrowskiego”, sylwetkę Józefa Wybickiego oraz przybliża pozostałe symbole narodowe. Placówka mieści się w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim, niegdyś należącym do rodziny Wybickich.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 1-3 zł
  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie cena biletu ulgowego: 1-3 zł
 • 7 zł
  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie cena biletu normalnego: 7 zł
 • 15 zł
  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie cena biletu rodzinnego: 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij