Muzeum Miasta Gdyni

Dokładnie i z pomysłem o dziejach Gdyni opowiadają wystawy w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Dokumentują one rozwój Gdyni jako wsi, miasta i portu, szczególnie Gdyni jako ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-39). Placówka organizuje także wystawy o charakterze etnograficznym czy ekspozycje prac współczesnych artystów.

W muzeum oprócz sal wystawowych i galerii sztuki działa biblioteka, czytelnia oraz sala audiowizualna. Zakupiony w niej bilet uprawnia do wstępu do Domu Abrahama oraz sali wystawowej w centrum „Gemini” (ul. Waszyngtona 21), gdzie prezentowane są m.in. rzeźby, obrazy, modele statków, szopki z motywami morskimi.

Dodaj opinię

W instytucji w intrygujący sposób pokazywane są bodaj wszystkie aspekty rozwoju Gdyni - i historię powstania osady, przeobrażenie małej wsi w ważny port morski (a później ośrodek turystyczny), i biografie ludzi ważnych dla miasta: polityków, artystów itd. W Muzeum Miasta Gdyni działają także biblioteka, galeria sztuki czy sala do pokazów audiowizualnych.

Muzeum Miasta Gdyni warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Muzeum Miasta Gdyni adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Miasta Gdyni, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Miasta Gdyni.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Miasta Gdyni. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Muzeum Miasta Gdyni cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 7 zł
    Muzeum Miasta Gdyni cena biletu normalnego: 7 zł
  • 15 zł
    Muzeum Miasta Gdyni cena biletu rodzinnego: 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Miasta Gdyni opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij