Muzeum Miasta Sopotu

Obowiązkowy punkt programu pobytu dla wszystkich, którzy naprawdę interesują się burzliwą historią Trójmiasta. Muzeum Miasta Sopotu pieczołowicie dokumentuje wydarzenia i zjawiska, jakie na przestrzeni dziejów zachodziły w tym nadmorskim uzdrowisku. Instytucja nie tylko prowadzi szereg wystaw, ale też organizuje rozmaite działania kulturalne i edukacyjne.

Placówka mieści się w zabytkowej Willi Claaszena - eleganckiej, mieszczańskiej posiadłości z pierwszych lat XX wieku, która zachowała wiele z dawnego uroku i oryginalnego wyposażenia. Dlatego też główna wystawa stała Muzeum Miasta Sopotu koncentruje się na codziennym życiu dawnych mieszkańców (przynajmniej tych bardziej zamożnych) oraz ekspozycji szeroko pojmowanych dzieł sztuki. Na stanie znajdują się m.in. bogato zdobione, barokowe meble gdańskie, holenderska zastawa z Delft czy grafiki niejakiego G.Morlanda z przełomu XVIII i XIX stulecia. Podobno wyjątkowo cennym eksponatem jest angielska chłodziarka do wina - jej pochodzenie datowane jest na 3. ćwiartkę XVIII w.

Na zwiedzanie Willi Claaszena z przewodnikiem najlepiej zarezerwować termin nieco wcześniej. Muzeum Miasta Sopotu regularnie organizuje rozmaite wernisaże, wykłady tematyczne, spotkania, wystawy plenerowe, panele dyskusyjne, warsztaty artystyczne czy zajęcia edukacyjne - dla wszystkich grup wiekowych. Poruszane zagadnienia dotyczą zarówno historii, jak też kultury i sztuki regionu.

Dodaj opinię

Instytucja prowadząca szeroko zakrojoną działalność kulturalno-edukacyjną. Wystawa stała Muzeum Miasta Sopotu pokazuje przede wszystkim piękne wnętrza i wyposażenie zabytkowej Willi Claaszena - siedziby placówki. Ponadto władze muzeum regularnie organizują tutaj rozmaite wernisaże, spotkania z ciekawymi osobistościami, wykłady czy przedsięwzięcia artystyczne.

Muzeum Miasta Sopotu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Miasta Sopotu, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Miasta Sopotu.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Miasta Sopotu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij