Plaże

Żadne miasto nie mogłoby sprawnie funkcjonować bez znajdujących się w jego granicach miejsc wytchnienia od miejskiego zgiełku, takich gdzie pozostaje się blisko przyrody.

W Gdańsku należą do nich m.in. plaże. Znajdują się one w Jelitkowie, Brzeźnie, Stogach i na Wyspie Sobieszewskiej. Wielką atrakcją tej w Brzeźnie jest molo o długości 130 m.

Do odwiedzin tej ostatniej zachęca fakt, iż przez Wyspę Sobieszewską prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Ptasi Raj” wiodąca przez rezerwat ornitologiczny o tej samej nazwie. Ścieżka ma długość ok. 6 km. Są przy niej ustawione tablice informacyjne, na których poczytać można o ciekawostkach tutejszej flory i fauny.

Ścieżka jest szczególnie atrakcyjna wiosną i jesienią, kiedy stosunkowo łatwo jest zaobserwować na niej wiele gatunków ptaków, m.in. czaple, czernice, kormorany, łabędzie, łyski, mewy, świstuny.

Na gdańskich plażach czynne są stacjonarne i dmuchane zjeżdżalnie wodne, boiska do siatkówki i piłki nożnej, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz punkty gastronomiczne. Między Brzeźnem a Jelitkowem, wzdłuż morskiego brzegu poprowadzona jest ścieżka spacerowo-rowerowa.

Dodaj opinię
Plaże adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaże, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaże.
  • 84-001 Gdańsk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaże opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij