Rejsy-galeony

Turystyczne podróże po Morzu Bałtyckim to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji, na jakie można liczyć w miastach portowych. Gdańsk rzecz jasna nie stanowi tutaj najmniejszego wyjątku. Spośród wszystkich statków pasażerskich niewątpliwie mocno wyróżniają się jednostki stylizowane na dawne żaglowce - choćby takie jak Galeon Lew.

Taka wycieczka to prawie jak podróż w czasie - zwłaszcza, że w trakcie rejsu przygrywa muzyka szantowa, dobrana stosownie do okoliczności i pieczołowicie wykonanych dekoracji. Z kolei najmłodsi mogą liczyć na szereg animacji, zwykle w piracko-hollywoodzkich klimatach. Gdański galeon Lew, przypominający polską jednostkę z XVII wieku, ma na pokładzie również odpowiednio zaopatrzony bar. Standardową trasę stanowi odcinek Motławy pomiędzy Starym Miastem a Westerplatte, po drodze czekają m.in. Stocznia Gdańska, doki, port i Twierdza Wisłoujście. W ofercie są również rejsy okolicznościowe (imprezy integracyjne, śluby etc.) oraz rejsy czarterowe do portów na obszarze Zatoki Gdańskiej: Sopotu, Gdyni, Jastarni oraz Helu.

Na marginesie: armator galeonu Lew posiada łącznie 7 tego rodzaju statków pasażerskich, cumujących w 6 portach na całym polskim wybrzeżu: w Międzyzdrojach, Darłowie, Ustce (tutaj też mieści się główne biuro), Łebie, Gdyni i Gdańsku. Generalnie jednostki są przypisane do konkretnego miasta, ale możliwe są pewne rotacje w ofercie turystycznej.

Dodaj opinię

Ceny rejsów galeonem Lew na trasie Gdańsk - Westerplatte - stan na czerwiec 2018:

  • w jedną stronę - 30 zł bilet normalny, 20 zł bilet ulgowy
  • w dwie strony - 45 zł bilet normalny, 30 zł bilet ulgowy

rejsy czarterowe - ceny ustalane indywidualnie, koszty w głównej mierze zależą od celu wycieczki oraz zestawu atrakcji dodatkowych/okolicznościowych

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kuszące dwa w jednym, czyli rejs statkiem i przygoda w piracko-korsarskich klimatach. Gdański galeon Lew z wyglądu do złudzenia przypomina polski żaglowiec z XVII wieku. W czasie podróży na turystów czekają szanty, bar i inne atrakcje dodatkowe. Standardowo statek pływa od Śródmieścia do Westerplatte, ale można też wybrać rejsy czarterowe po Zatoce Gdańskiej.

Rejsy-galeony adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rejsy-galeony, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rejsy-galeony.
Ceny biletów / cennik wejść do Rejsy-galeony. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20-30 zł
    Rejsy-galeony cena biletu ulgowego: 20-30 zł
  • 30-45 zł
    Rejsy-galeony cena biletu normalnego: 30-45 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rejsy-galeony opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij