RetroKomp

Inicjatywa miejscowego Stowarzyszenia Miłośników Starej Elektroniki i Techniki. RetroKomp w Gdańsku niewątpliwie ma potencjał, aby stać się oryginalnym parkiem rozrywki i muzeum w jednym. Najdobitniej udowadnia to program majowej Nocy Muzeów w 2018 roku.

Dla maniaków dawnych gier i miłośników sprzętu, który pod względem mocy obliczeniowej daleko ustępuje telefonom nawet z samego początku XXI wieku, RetroKomp przygotował następujące atrakcje:

  • nauka programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych - 3 języki o różnym stopniu zaawansowania, w tym programowanie robotów
  • pokazy filmowe z użyciem zabytkowych projektorów
  • wystawa ze starymi komputerami, odbiornikami radiowymi, telewizorami, gramofonami, magnetowidami i innymi urządzeniami elektronicznymi z szeroko pojmowanej kategorii RTV
  • spotkania z niezależnymi twórcami (tzw. demoscena)
  • zabawa z grami retro

Stowarzyszenie Miłośników Starej Elektroniki i Techniki skupia pasjonatów, którzy potrafią profesjonalnie zająć się wysłużonymi urządzeniami. W zbiorach RetroKomp w Gdańsku znajduje się kilkaset egzemplarzy, w tym prawdziwe zabytki techniki - i cenna kolekcja systematycznie się rozrasta. Na szczególną uwagę zasługują polskie maszyny, takie jak komputer Bosman 8 czy kinowy projektor ŁZK Prexer AP621.

Warto dodać, że gdańskie Stowarzyszenie Miłośników Starej Elektroniki i Techniki RetroKomp regularnie włącza się w organizację tematycznych imprez, gdzie - w dużym uproszczeniu - “dzieciaki zobaczą, w co grali rodzice/dziadkowie jak byli w ich wieku”. Nie tylko w Trójmieście, lecz w całej Polsce.

Dodaj opinię

Ciekawa inicjatywa gdańskiego Stowarzyszenia Miłośników Starej Elektroniki i Techniki, która może stać się wyjątkową atrakcją turystyczną. RetroKomp w czasie majowej Nocy Muzeów 2018 zorganizował fantastyczną wystawę zabytkowego sprzętu, stworzoną z kilkuset rzadkich dziś urządzeń. A do tego kursy programowania, pokazy filmowe i gry komputerowe retro.

RetroKomp adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do RetroKomp, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem RetroKomp.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: RetroKomp opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij