Turystyka Rowerowa

Rower niemal przez cały rok stanowi w mieście wyśmienitą alternatywę dla zatłoczonych środków komunikacji publicznej. W Gdańsku poruszanie na nim ułatwia sieć ścieżek rowerowych, z których większość jest bardzo wygodna, odpowiednio szeroka i doskonale oznakowana.

Na rowerze można także wybrać się na przejażdżkę po okolicach miasta, choćby po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Na jego terenie wyznaczonych jest 8 ścieżek rowerowych. Najdłuższa z nich ma 43 km i prowadzi z Wejherowa przez Kalwarię Wejherowską, rezerwat Lewice, Sopieszyno, rezerwat Pełcznica, Reszki, rezerwat Cisowa do Gdyni Głównej. Wiedzie ona przez najciekawsze pod względem przyrodniczym i kulturowym obszary TPK.

Rowery można pożyczyć w mieście, choćby w słynnej „Rowerowni” (ul. Fieldorfa 11/3) dysponującej nietuzinkowym 7-osobowym rowerem integracyjnym oraz organizującej jedno lub kilkudniowe, rowerowe wycieczki po Gdańsku i jego okolicy.

Dodaj opinię
Turystyka Rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka Rowerowa, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka Rowerowa.
Ceny biletów / cennik wejść do Turystyka Rowerowa. Redakcja serwisu www.gdansk.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 40-50 zł
    Turystyka Rowerowa cena biletu normalnego: 40-50 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka Rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij