Zakład Balneologiczny

Elegancki zabytek sopockiej architektury uzdrowiskowej. Zakład Balneologiczny wybudowano w latach 1903-04, na miejscu przestarzałego wówczas zakładu kąpielowego Jana Jerzego Haffnera z pierwszej połowy XIX wieku. Najbardziej charakterystycznym elementem budowli jest wysoka wieża z tarasem widokowym, swego czasu pełniąca dodatkowo funkcję latarni morskiej.

Projektanci Zakładu Balneologicznego w Sopocie, Heinrich Dunkel oraz Paul Puchmüller, świadomie wzorowali się na zabudowie uzdrowiskowej z całej zachodniej Europy. Całość przypomina specyficzny, bajkowy wręcz zameczek. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza secesyjne witraże wykonane przez Ferdynanda Müllera z Quedlinburga oraz rzeźby nad portalem głównego wejścia. Wizerunki syreny, trytona i miejskiego herbu wyrzeźbił niejaki Fenzloff.

Obecnie w Zakładzie Balneologicznym w Sopocie funkcjonują poradnie rehabilitacyjne, funkcjonujące w strukturach Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko. Zakres zabiegów obejmuje m.in. masaże, fizykoterapię, rozmaite kąpiele lecznicze, okłady parafinowe i borowinowe, kinezyterapię oraz kriokomorę.

Dodaj opinię

Centrum rehabilitacyjne kontynuujące uzdrowiskowe tradycje, a przy okazji cenny zabytek architektury secesyjnej. Zakład Balneologiczny w Sopocie to część Pomorskiego Centrum Reumatologicznego, z rozbudowaną ofertą zabiegów. Sam bogato zdobiony budynek z charakterystyczną wieżą powstał w latach 1903-04, na miejscu jednego z pierwszych zakładów kąpielowych miasta.

Zakład Balneologiczny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakład Balneologiczny, zobacz gdzie w Gdańsku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakład Balneologiczny.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakład Balneologiczny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij